Dobra wycena to prosta wycena
Wynagrodzenie ustalamy w porozumieniu z Tobą.
Nie prowadzimy sztywnego cennika usług prawnych. Wynagrodzenie jest ustalane po analizie specyfiki Twojej sprawy i jej stopnia skomplikowania.
Wynagrodzenie ustalamy w porozumieniu z Tobą.
Nie prowadzimy sztywnego cennika usług prawnych. Wynagrodzenie jest ustalane po analizie specyfiki Twojej sprawy i jej stopnia skomplikowania.
Przedstaw nam sprawę, a my dostosujemy wycenę.
Dobra wycena to wypadkowa doświadczenia, analizy sprawy oraz partnerskiego podejścia do klienta. To sztuka, którą wciąż doskonalimy, aby współpracować w oparciu o zaufanie.
Modele rozliczeń.
Polega na ustaleniu z Kancelarią z góry określonej kwoty za wykonanie konkretnego zlecenia (np. sporządzenia pozwu, odwołania).
Wynagrodzenie ryczałtowe stosowane jest zarówno przy jednorazowych poradach prawnych, jak również może być podstawą rozliczenia w sprawach wymagających reprezentacji przed sądem i organami. Zaletą tego sposobu jest to, że jeszcze przed rozpoczęciem współpracy znasz wysokość wynagrodzenia Kancelarii, które co do zasady pozostaje niezmienne w trakcie trwania zlecenia.
Kalkulowane według określonej stawki godzinowej oraz czasu poświęconego przez Kancelarię na realizację zlecenia.
Rozliczenie czasu pracy przedstawiane jest comiesięcznie w tabeli, która stanowić będzie załącznik do faktury. Rozliczenie godzinowe może stanowić podstawę wynagrodzenia za stałą obsługę prawną przez określenie Twojego szacowanego miesięcznego zapotrzebowania na pomoc prawną.
Polega na ustaleniu ryczałtu wynagrodzenia z określonym limitem godzin pracy. Prace ponad limit godzin są rozliczane wg stawki godzinowej.
Wynagrodzenie mieszane jest stosowane w sprawach, w których trudno jednoznacznie oszacować zakres zlecenia. Kancelaria prowadzi ewidencję godzin pracy, informując Klienta o przekroczeniu ustalonych limitów.
Przedstawienie sprawy
Analiza sprawy
Indywidualna wycena
Poznanie Twojej sprawy jest konieczne, aby dostosować metody wyceny i przedstawić ofertę. Korzystamy z doświadczenia i wiedzy merytorycznej, aby uszyć wycenę pod Twoją indywidualną sprawę. W ten sposób masz pewność, że zaproponujemy warunki pod trwałą i przejrzystą relację.
Wycena nie jest oderwana od okoliczności subiektywnych i obiektywnych sprawy. Mają one bezpośrednie przełożenie na ofertę.
Skomplikowanie sprawy
Im bardziej zawiła sprawa, wymagająca większego nakładu czasu i pracy, tym wyższy koszt pomocy prawnej
Czas
Jeżeli sprawa jest na „ostatnią chwilę”, na przykład został jeden dzień na wniesienie pozwu, to musisz liczyć się z wyższą ceną za pomoc prawną;
Wartość
Im wyższa wartość, tym większe koszty i zwykle poziom skomplikowania sprawy;
Co jeszcze?
Success fee to rozliczenie z premią za wynik sprawy. Stosowane w sprawach o dużym ryzyku prawnym i niepewnym wyniku sprawy, które w przypadku pozytywnego zakończenia mogą przynieść Tobie znaczne korzyści.
Korzyść finansowa
Ponosisz koszty stosunkowo niskiego wynagrodzenia podstawowego, niezależnie od wyniku sprawy.
Premia za wynik
W przypadku korzystnego rezultatu prowadzonej sprawy Kancelaria otrzymuje dodatkową premię za wynik.
Rozkład ryzyka
Część ryzyka sprawy bierze na siebie kancelaria. W ten sposób interes w wygraniu sprawy jest wspólny.
Koszt usług radcy prawnego zależy przede wszystkim od charakteru i stopnia skomplikowania sprawy. Im bardziej złożona sprawa, tym wyższe wynagrodzenie, ponieważ wymaga większego zaangażowania i czasu. W prostszych przypadkach koszty mogą ograniczać się do sporządzenia jednego pisma, natomiast w bardziej wymagających sprawach konieczne będą dodatkowe działania, takie jak negocjacje czy reprezentacja w sądzie. Dodatkowe opłaty mogą obejmować koszty dojazdu, udziału w negocjacjach czy innych czynnościach poza kancelarią.
Zazwyczaj pierwsza wizyta u radcy prawnego poprzedzona jest krótką rozmową, podczas której omawiane są szczegóły sprawy i ustalany jest zakres potrzebnej pomocy prawnej. Następnie umawiane jest spotkanie, podczas którego radca prawny przeanalizuje Twoją sytuację i zaproponuje możliwe rozwiązania. Cena porady prawnej określona jest w cenniku porad prawnych.
Wynagrodzenie za reprezentowanie w sądzie zależy od rodzaju sprawy i czasu, który należy poświęcić. Często w sprawach, gdzie nakład pracy jest trudny do określenia, stosowana jest stawka godzinowa ustalona z Kancelarią. Zastępstwo w sądzie na rozprawie także przyjmuje formę wynagrodzenia ryczałtowego za stawiennictwo bądź rozliczenia godzinowego. Wynagrodzenie za reprezentowanie w sądzie w całej sprawie wymaga indywidualnego ustalenia.
To zależy od umowy z kancelarią. W mojej kancelarii większość wynagrodzenia pobierana jest z góry, zwłaszcza przy czynnościach jednorazowych, np. napisaniu pisma, porady prawnej. Możliwa jest bezpośrednia zapłata z góry bądź wpłata określonej kwoty na konto depozytowe, która służy wyłącznie pokryciu wynagrodzenia kancelarii za usługi. W procesie możliwe są różne warianty rozwiązań, w tym rozliczanie miesięczne za usługi prawne.
Mowa tutaj o premii za sukces, która regulowana jest umową o świadczenie pomocy prawnej. W niektórych sprawach możliwe jest ustalenie dodatkowego wynagrodzenia za wynik sprawy. Wyangrodzenie jest najczęściej określane procentowo w stosunku do wygranej kwoty. w Kancelarii PO_RADCA dopasowujemy te rozwiązania do sprawy, aby zarówno klient, jak i prawnik miał interes w wygraniu sprawy.