Czy również Twoim zdaniem dokonanie zmiany wspólników w spółce jest czymś skomplikowanym? Podobnie uznali nasi ostatni klienci. Ich sprawa była dodatkowo skomplikowana, gdyż chodziło o sp. z o.o. sp.k. Z naszym wsparciem udało się im jednak gładko przejść przez cały proces.
Obsługa prawna przedsiębiorców Kancelaria Poznań
Pytania i odpowiedzi
Masz pytania odnośnie obsługi prawnej przedsiębiorstw w Poznaniu? Przeczytaj odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, skontaktuj się ze mną.
Zastanawiasz się, jak najlepiej założyć i prowadzić firmę? W zależności od Twoich planów i skali działania, możesz wybrać jednoosobową działalność gospodarczą lub zdecydować się na stworzenie spółki. Polskie prawo oferuje różne formy spółek, takie jak spółka jawna, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowa czy akcyjna. Obsługa prawna firm i spółek obejmuje szeroki zakres działań, od zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) czy spółki, przez zawieranie i negocjowanie umów handlowych, aż po zmiany właścicielskie.
W jednoosobowej działalności gospodarczej prawnik koncentruje się głównie na codziennych aspektach prawnych firmy, natomiast w spółkach zakres ten rozszerza się o sprawy korporacyjne, kwestie udziałowe i rejestracyjne. Niezależnie od formy działalności, kluczowe jest opiniowanie umów i pomoc w spełnianiu wymogów prawa, które stanowi ważny element w funkcjonowaniu każdej firmy czy spółki.
Stała pomoc prawna dla przedsiębiorców z Poznania to kompleksowe wsparcie w różnych obszarach związanych z założeniem i prowadzeniem firmy. Doradztwo prawne skupia się na dostosowaniu właściwej formy działalności do indywidualnych planów i potrzeb klienta, czy to poprzez utworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG), czy też poprzez utworzenie spółki, np. spółki jawnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowej czy akcyjnej.
Usługi obejmują również ocenę i tworzenie umów handlowych, negocjacje w ich sprawie oraz reprezentowanie przedsiębiorcy w codziennych kwestiach prawnych związanych z prowadzeniem firmy. Dodatkowo, stała opieka prawna wspiera w przypadku zmian właścicielskich, restrukturyzacji oraz rozwiązywania sporów prawnych.
Głównym celem stałej pomocy prawnej jest zapewnienie przedsiębiorcom z Poznania kompleksowej ochrony prawnej i umożliwienie skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej.
Obsługa prawna spółek to nie tylko wsparcie w codziennej pracy, ale również pomoc w nowych wyzwaniach. Spółki często ulegają zmianom, zmieniając strukturę prawną, pracowników czy skład zarządu. W takich sytuacjach niezbędne jest wsparcie prawne w weryfikacji statusu, przygotowaniu umów i aneksów oraz negocjacjach. Innym istotnym elementem jest kwestia praw udziałowych. Doświadczony prawnik pomoże w ochronie interesów spółki podczas sposób wspólników czy sposób podejmowania decyzji w spółce zgodnie z wewnętrznymi regulacjami. Jest wiele spraw, w którym przydatna jest pomoc prawnika, a wynikają one ze zmiennego środowiska biznesowego.
Poznań, jako centrum wielkopolskiego biznesu, stawia przed przedsiębiorcami specyficzne wyzwania prawne. Kancelaria oferuje stałą obsługę prawną spółek, która obejmuje w szczególności:
- Obsługa korporacyjna: Przygotowywanie dokumentacji korporacyjnej, uczestnictwo w posiedzeniach zarządu i zgromadzeń wspólników, opracowywanie zarządzeń i regulaminów.
- Analiza i opiniowanie umów: Profesjonalna analiza i opiniowanie umów handlowych, w tym negocjacje kontraktów.
- Windykacja należności: Efektywne działania windykacyjne oraz reprezentacja w postępowaniach egzekucyjnych.
- Prawo pracy: Doradztwo w sprawach z zakresu prawa pracy i regulacji pracowniczych.
- Reprezentacja przed organami: Zastępstwo przed organami administracji państwowej, samorządowej oraz sądami powszechnymi i administracyjnymi.
- Nieuczciwa konkurencja: Porady dotyczące spraw związanych z nieuczciwą konkurencją.
- Prawo budowlane i inwestycje: Obsługa prawna inwestycji, w tym kwestie prawne związane z prawem budowlanym.
- Bieżące doradztwo: Wsparcie w codziennych, nagłych problemach prawnych firmy.
Kancelaria oferuje wszechstronną obsługę prawną dla szerokiego spektrum podmiotów gospodarczych, w tym:
- Przedsiębiorców indywidualnych: Dostarczamy kompleksowe wsparcie prawne dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, pomagając w codziennych kwestiach prawnych, takich jak umowy, regulacje prawne czy sprawy sądowe.
- Spółek z ograniczoną odpowiedzialnością: Specjalizujemy się w obsłudze prawnej spółek z o.o., obejmującej doradztwo korporacyjne, transakcje, sprawy pracownicze i wiele innych.
- Spółek jawnych: Zapewniamy wsparcie w zakresie funkcjonowania i regulacji spółek jawnych, od umów spółki po reprezentowanie w sporach.
- Spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych: Oferujemy fachowe doradztwo i obsługę prawną spółek komandytowych oraz komandytowo-akcyjnych, w tym kwestie związane z ich unikalną strukturą i funkcjonowaniem.
- Spółek cywilnych: Pomagamy w prowadzeniu spółek cywilnych, od umów po rozwiązywanie konfliktów między wspólnikami.
- Spółek akcyjnych: Nasza oferta obejmuje wszechstronną obsługę spółek akcyjnych, w tym kwestie korporacyjne, transakcje, zgodność z przepisami rynku kapitałowego.
- Organizacji pozarządowych: Zapewniamy pomoc prawną dla organizacji pozarządowych, w tym stowarzyszeń i fundacji, wspierając je w sprawach regulacyjnych, umowach oraz działalności statutowej.
W każdym wypadku koszt jest ustalany z Tobą indywidualnie przed rozpoczęciem pomocy prawnej.
Na koszt pomocy prawnej radcy prawnego / adwokata wpływa:
- stopień skomplikowania i trudność sprawy – im bardziej zawiła sprawa, wymagająca większego nakładu czasu i pracy, tym wyższy koszt pomocy prawnej;
- dziedzina prawna – obsługa prawna biznesu to szerokie spektrum spraw, zwykle gospodarczych, cywilnych i administracyjnych, ale mogą zawierać wątki innych dziedzin prawa, np. prawa karnego czy autorskiego;
- czas, w jakim potrzebna jest pomoc prawna – jeżeli sprawa jest na „ostatnią chwilę”, na przykład został jeden dzień na wniesienie odwołania, to musisz liczyć się z wyższą ceną za pomoc prawną;
- liczba rozpraw – im więcej rozpraw, tym wyższe koszty stawiennictwa pełnomocnika;
- wartość przedmiotu sprawy – im wyższa wartość, tym większe koszty i zwykle poziom skomplikowania sprawy.
Szczegółowe informacje znajdziesz w cenniku usług prawnych.
Obsługa prawna firm, spółek Poznań – Cennik
Wynagrodzenie ryczałtowe
Polega na ustaleniu z góry określonej kwoty za wykonanie konkretnego zlecenia.
Wynagrodzenie godzinowe
Kalkulowane według określonej stawki godzinowej oraz czasu poświęconego na prowadzenie sprawy.
Success fee
Wynagrodzenie przewidujące wynagrodzenie podstawowe w połączeniu z premią za korzystny wynik sprawy, tzw. success fee.