Umowa dystrybucji
Sprzedaż towarów w ramach umowy dystrybucji wymaga specjalistycznej wiedzy i zrozumienia celów biznesowych oraz strategii marki. Profesjonalna umowa dystrybucji pozwala zabezpieczyć kanały dystrybucji. Oferujemy pomoc w zakresie sporządzania umowy dystrybucji, która pozwoli Tobie zabezpieczyć kanały dystrybucji i osiągnąć cele biznesowe.
Profesjonalna umowa agencyjna
Umowa dystrybucyjna zawierana jest pomiędzy producentem określonych towarów czy usług i ich dystrybutorem. Na jej podstawie dystrybutor nabywa określone towary od producenta w celu ich dalszej odsprzedaży. Umowa dystrybucji reguluje szerokie spektrum zagadnień związanych z procesem kupna-sprzedaży dóbr, m. in. określa zasady składania zamówień, realizacji dostaw i dokonywania płatności za dane towary.
Warunki umowy dystrybucyjnej wyznaczane są przez pryzmat celów biznesowych i strategii marki. Umowa dystrybucji pozwala na kontrolowanie tych aspektów poprzez odpowiednie uregulowanie marży uzyskiwanej przez producenta i dystrybutora, jak również uregulowanie kanałów sprzedaży dóbr.
Umowa dystrybucji selektywnej i wyłącznej
W tym umowa dystrybucja może wyznaczać dystrybucję selektywną, która polega na sprzedaży towarów wyłącznie za pośrednictwem wyselekcjonowanych dystrybutorów odpowiadającym kryteriom określonym przez producenta. Możliwe jest także uregulowanie dystrybucji wyłącznej, na podstawie której dystrybutor uzyskuje wyłączność w zakresie sprzedaży określonych towarów na określonym terytorium.
Umowa dystrybucja podlega ocenie z punktu widzenia prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Sporządzając umowę dystrybucji przygotujemy dla Ciebie zapisy umożliwiające zgodne z prawem wprowadzenie dystrybucji selektywnej i wyłącznej, dzięki czemu będziesz mógł osiągnąć swoje cele biznesowe i strategię marki. Zapisy te będą oparte o aktualne orzecznictwo sądów krajowych i europejskich.
Umowa dystrybucji – zabezpieczenia
Przy sporządzaniu umowy dystrybucji zwracam szczególną uwagę na zapisy dotyczące warunków dostawy, ceny, warunków płatności, a także kwestie dotyczące gwarancji, reklamacji, odpowiedzialności za produkt oraz rozwiązywania ewentualnych sporów.
Umowa dystrybucji może również zawierać postanowienia dotyczące sankcji w przypadku niewywiązania się z umowy, takie jak kary umowne, wypowiedzenie czy odstąpienie od umowy. Sankcje takie powinny jednak być racjonalne i adekwatne do charakteru współpracy i przepisów prawa. Kładziemy nacisk na racjonalne zobowiązania umowne zorientowane na zgodne i korzystne wykonywanie umowy.
Umowa dystrybucji – prawnik, radca prawny
Korzystając z naszych usług masz pewność, że umowa dystrybucji zostanie przygotowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a jej warunki będą jednoznaczne i precyzyjne.
W umowie uwzględnimy wszelkie istotne szczegóły dotyczące dystrybucji, takie jak dokładny opis przedmiotu dystrybucji, warunki sprzedaży, gwarancje i proces reklamacji.
Dodatkowo uwzględnimy w umowie odpowiednie zabezpieczenia dla obu stron w razie problemów, takie jak kary umowne za naruszenie umowy czy możliwość odstąpienia od umowy.
Skontaktuj się
Wypełnij formularz kontaktowy.